Štýlová, útulná a praktická: Taká by mala byť vaša terasa

Štýlová, útulná a praktická: Taká by mala byť vaša terasa

S týmito tipmi sa hostia pohrnú na vonkajšiu stranu vašej reštaurácie

Akonáhle sa objavia prvé lúče slnka, odchádza zima a teploty stúpajú, hostí to ťahá do vonkajších priestorov, do pivných záhrad, do pouličných kaviarní alebo do barových stolov pred barmi. Vďaka ucelenému konceptu dizajnu a servisu rozširujú mnohí gastronómovia svoje obchodné priestory. Okrem estetického dizajnu by ste mali zvážiť aj niektoré praktické aspekty, ak chcete rozšíriť svoju reštauráciu, bar alebo kaviareň o vonkajší priestor. Poradíme vám, čo by ste mali zvážiť a ktorý terasový nábytok vyhovuje vášmu gastronomickému konceptu.

Štýlová, útulná a praktická: Taká by mala byť vaša terasa

Štrková alebo kamenná terasa: Ktorý podklad vyhovuje vašej spoločnosti?

Má váš podnik trávnik, záhradu alebo otvorený priestor, ktorý je vhodný na terasové sedenie? Pred tým, ako nakúpite terasové stoly a stoličky, mali by ste kontaktovať mestský alebo okresný úrad, pretože sa zvyčajne vyžadujú ďalšie povolenia. Majte na pamäti, že na nerozvinutý trávnik sa pekne pozerá, ale je pomerne ťažké ho udržiavať. Klasický štrkový povrch je často lepšou voľbou. Na štrku sa dá chodiť aj za dažďa a nie je potrebné ho čistiť. Vytvorenie spevnenej terasy vyzerá vznešene, ale vyžaduje si to stavebné a čistiace náklady. Niektoré obce vydávajú nariadenia týkajúce sa potrebnej ekologizácie, takže spevnená vonkajšia plocha je schválená iba s vhodnou výsadbou.

Štýlová, útulná a praktická: Taká by mala byť vaša terasa

NÁŠ TIP

Predtým, ako začnete plánovať svoje vonkajšie sedenie, určite by ste sa mali informovať o podmienkach, ktoré je potrebné dodržať! Týmto spôsobom sa vyhnete nielen problémom s úradmi, ale aj so susedmi.

Stoličky, lavice alebo barové stoly? Je to otázka priestoru

Každý pub, reštaurácia a kaviareň odvodzujú svoje individuálne čaro z veľkosti a usporiadania stolov, ktoré sú na terase umiestnené. Správne vybavenie vášho vonkajšieho prostredia závisí od toho, koľko miesta máte vo vonkajšom priestore alebo koľko ďalších stolov zvládne kapacita vašej kuchyne. Pred rozhodnutím o stoloch, stoličkách alebo barových stolíkoch by ste mali zvážiť poveternostné podmienky vo vašej oblasti a turistické chodníky svojich zamestnancov.

Štýlová, útulná a praktická: Taká by mala byť vaša terasa

Pohodlná vzdialenosť medzi sedením

Pre malé pouličné kaviarne alebo slnečné stoly pred reštauráciou je priestor rovnako vzácny ako pre veľké pivné záhrady alebo terasu reštaurácie. Pri vybavovaní vonkajšej plochy si presne naplánujte, koľko miesta zostáva medzi stolmi alebo lavicami. Vaši hostia by mali mať možnosť pohodlne sedieť bez toho, aby narazili do iného hosťa zadnou časťou kresla. Myslite tiež na svojich čašníkov, ktorí sa musia dostať ku každému stolu. Spravidla dávate hosťom s priestorom 80 cm dostatok miesta na sedenie na terasovej stoličke. Pre lavice platí pravidlo „hĺbka lavice plus 20 cm“. Rovnako ako v interiéri reštaurácie by ste mali pamätať na to, že váš porcelán a riad by sa mali zmestiť na stoly bez toho, aby sa hostia cítili stiesnene.

NÁŠ TIP

Venujte svojim hosťom trochu viac priestoru. Tí, ktorí sedia vonku, ocenia jasný výhľad a potom radi dlhšie posedia. Stiesnené podmienky na sedenie znižujú útulnosť.

Exteriérový bar alebo servisný vozík zaručuje efektívnosť a spokojnosť hostí

Štýlová, útulná a praktická: Taká by mala byť vaša terasa

Veľké vzdialenosti často znamenajú meškania. Pri veľkých terasách by ste mali premýšľať o tom, ako môžu vaši zamestnanci kráčať rýchlo a efektívne, aby vaši hostia nemuseli zbytočne čakať. Vonkajší barový pult alebo obslužný vozík vybavia vašu obsluhu potrebným riadom. Vozíky sú tu obzvlášť praktickým a flexibilným riešením. Ak je váš vonkajší priestor veľmi veľký, môžete tiež zvážiť inštaláciu vonkajšieho baru. Populárne terasové udalosti, ako sú večere s koktejlom alebo grilovanie, sa dajú ľahšie zrealizovať pomocou vhodného vybavenia a prilákať do vašej reštaurácie veľký počet hostí.

Aké počasie je vo vašom regióne?

Počasie má samozrejme vplyv na každú terasovú gastronómiu. Nehľadajte len stoly, stoličky, lavice alebo barové stoly, ktoré zodpovedajú vášmu gastronomickému konceptu, ale dbajte aj na ich údržbu a odolnosť voči poveternostným vplyvom: Umelohmotný, kovový alebo povrchovo upravený drevený terasový nábytok sa ľahko umýva a môže zostať vonku aj počas dažďa. Čalúnené lavice alebo vankúše znamenajú ďalšiu prácu navyše pre váš personál, pretože textílie sa musia pred dažďom chrániť a skladovať v suchu.

Terasový nábytok — údržba a materiály

Tento článok je publikovaný v kategórii Nezaradené. Veríme, že bol pre Vás užitočný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *