[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Poháre – druhy skla a údržba

Krištáľové sklo

Krištáľové sklo (séria CHATEAU, VINCENZA) sa od ostatných druhov skla líši svojou vysokou priehľadnosťou, leskom, tenkou stenou a ľahkosťou. So svojim výzorom a jemným okrajom sú krištáľové poháre vhodné predovšetkým na degustácie.

Tvrdené sklo

Tvrdené sklo ( séria DULCINEA) získa svoje vlastnosti pri výrobe, keď sa rozpáli na niekoľko sto stupňov a následne sa rýchlo ochladí. Je dlhotrvácne a odolné voči prasknutiu. Tvrdené sklo je 2 až 5-krát tvrdšie ako štandardné sklo. Je ideálne na dennodenné používanie v gastronómii.

Sparkx®

Sparkx® ( séria VIRTUAL) patrí k novej generácii skla. V exkluzívnom procese výroby vznikne sklo, ktoré je odolné voči prasknutiu počas umývania v umývačke riadu. Použité materiály garantujú absolútnu priehľadnosť s dlhotrvajúcim leskom, V tomto skle môžete prezentovať každé víno. Sparkx® je ekologický materiál.

Lisované sklo

Lisovanie je jednou z najstarších metód výroby skla. Tvar a dekor vznikajú v jednom kroku: Takto vyrobené poháre (RENAISSANCE) sú hrubostenné a opatrené dekorom.

VEGA Duo Protect

VEGA Duo Protect ( séria ADARA, PINEGA) zahŕňa sklo na stopke so zvláštnou ochranou. Špeciálny proces výroby zosilňuje odolnosť skla a stopky voči obytiu a chráni povrch proti škrabancom. Sklo je vyrábané v Európe.

Polykarbonát

Polykarbonát je recyklovateľný materiál, ktorý vyzerá opticky ako sklo, je odolný voči rozbitiu. Preto sú polykarbonátové poháre (séria KANPO) vhodné na veľké oslavy.

Typy na údržbu

– sklo umývajte oddelene od tanierov a príborov

– dbajte na to, aby sa poháre v umývačke o seba nedotýkali

– používajte kvalitné umývacie prostriedky a dbajte na správnu tvrdosť vody

 

CE-označenie na výčapnom skle

Podľa EU-smernice 2004/22/EG sa výčapné sklo bude považovať za meracie prístroje. Z toho vyplýva, že od 01.01.2015 musia mať všetky ciachované poháre aj CE-označenie, ktoré zaručí dodržanie zákonného nariadenia týkajúceho sa osvedčenia a správnosti umiestnenia rysky. Odteraz budú všetky ciachované výčapné poháre v našom sortimente označené aj CE označením.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=“image_grid“ images=“98552,98743,99342,97771″][/vc_column][/vc_row]